Programma Dienstverlening & burgerzaken

Portefeuillehouder

Terug naar navigatie - Portefeuillehouder

Burgemeester Postma

Algemeen

Terug naar navigatie - Algemeen

We streven in onze dienstverlening naar een gemeente die niet afwacht, maar proactief naar de inwoner toe gaat. Een gemeente die in haar dienstverlening meedenkt met de inwoner en helder is in verwachtingen over en weer, tussen gemeente en inwoners. Dit betekent beleid zonder strikte regels maar met ruimte voor maatwerk. Niet meer werken met beperkte openingstijden, maar op afspraak werken op een locatie en tijdstip wenselijk voor de inwoner. 

We zorgen ervoor dat zoveel mogelijk producten en diensten digitaal afgenomen kunnen worden. Daarnaast wordt het persoonlijk contact uiteraard geborgd. Natuurlijk kunnen inwoners en bedrijven ook telefonisch contact opnemen door te bellen naar het telefoonteam.

Naast de dienstverlening zorgen we ook voor een correcte verwerking van de persoonsgegevens van onze inwoners in de basisregistratie personen, de uitgifte van identiteitskaarten, rijbewijzen en paspoorten en de kadastrale informatie.

Kengetallen

Terug naar navigatie - Kengetallen

Binnen het programma Dienstverlening & burgerzaken maken we gebruik van het volgende kengetal:

Opkomst verkiezingen (65%,2022)

Wat hebben we in 2023 gedaan?

Terug naar navigatie - Wat hebben we in 2023 gedaan?

Verkiezingen

Op woensdag 22 maart 2023 waren er de Provinciale Staten- en Waterschapsverkiezingen in de gemeente Tubbergen. Deze zijn goed verlopen. Het tellen ’s avonds/’s nachts van al deze stemmen was een hele klus, hierdoor is het laat geworden. Daarom hebben wij besloten om vanaf nu centraal te tellen en niet meer decentraal te tellen. Zodat wij op de verkiezingsavond alleen de stemmen op partijniveau gaan tellen en de dag na de verkiezing op kandidaatsniveau de stemmen tellen. 

De vervroegde Tweede Kamerverkiezingen vonden plaats op woensdag 22 november 2023. Normaal gesproken vinden de Tweede Kamerverkiezingen om de vier jaar plaats. Omdat het kabinet viel moesten wij tussentijds een Tweede Kamerverkiezing organiseren in november 2023.  Voor het jaar 2023 was dit de tweede/derde verkiezingen die wij moesten organiseren. Dit betekende dat wij geen extra vergoeding ontvingen vanuit het Ministerie hiervoor. Elke gemeente ontvangt jaarlijks geld via de algemene uitkering uit het gemeentefonds. De kosten moesten hiermee betaald worden uit deze bestaande vergoeding.

Huwelijken

In 2023 zijn er maar liefst 89 huwelijken voltrokken en 37 partnerschappen geregistreerd in de gemeente Tubbergen. 

Rijbewijzen

Er zijn 1718 rijbewijzen aangevraagd in de gemeente Tubbergen. In juni 2022 zijn wij van start gegaan met het proces “rijbewijs online aanvragen”. Dit proces begint met het maken van een pasfoto en het plaatsen van een handtekening bij de fotograaf. Daarna vraagt de burger via de website van de RDW online een rijbewijs aan. Na twee werkdagen ontvangt de burger een mail dat het rijbewijs bij de gemeente kan worden opgehaald. Het voordeel is dat de burger maar één keer naar het gemeentehuis hoeft te komen. Vanaf januari tot en met december hebben hier 220  burgers gebruik van gemaakt. 

Aangenomen moties en amendementen

Terug naar navigatie - Aangenomen moties en amendementen

Er zijn geen moties en amendementen met betrekking tot dit programma.

Beleidsindicatoren dienstverlening en burgerzaken

Terug naar navigatie - Beleidsindicatoren dienstverlening en burgerzaken

Het programma Dienstverlening & burgerzaken kent geen verplichte beleidsindicatoren.

Overzicht baten en lasten

Terug naar navigatie - Overzicht baten en lasten
Raming begrotingsjaar voor wijziging
Raming begrotingsjaar na wijziging
Realisatie begrotingsjaar
Verschil realisatie versus begr. na wijz.
(Bedragen x € 1.000)
Baten
266
266
247
-19
Lasten
661
735
709
25
Gerealiseerde totaal saldo van baten en lasten
-395
-468
-462
7
Onttrekkingen aan reserves
0
3
1
-2
Toevoegingen aan reserves
0
0
0
0
Gerealiseerde totaal resultaat van baten en lasten
-395
-465
-461
4

Een gedetailleerde toelichting op de verschillen tussen gerealiseerde bedragen en begrote bedragen na wijziging is te vinden in de Jaarrekening 2023 onder "Toelichting en analyse op de baten en lasten".