Programma Cultuur & recreatie
Informatie Programma Cultuur & recreatie (klik hier)
Portefeuillehouder
Burgemeester Haverkamp & Wethouder Bekhuis
Algemeen
De gemeente Tubbergen onderscheidt zich door haar rijkheid aan natuurgebieden, recreatie en glaskunst. In Tubbergen is van alles te zien en te beleven, van het prachtige coulissenlandschap tot eeuwenoude wind- en watermolens. We vinden het belangrijk om toeristisch Tubbergen op de kaart te zetten. In 2017 is Stichting Toeristisch Glinsterend Tubbergen opgericht als opvolger van de VVV. Deze stichting richt zich op de marketing van het toerisme in Tubbergen voor en door ondernemers uit de gemeente. De stichting werkt hierbij nauw samen met TwenteMarketing.
Bezoekers van de gemeente Tubbergen zijn erg positief en waarderen hun verblijf in onze gemeente gemiddeld met een 8. De meeste toeristen die Tubbergen aandoen zijn 55 jaar of ouder en komen naar onze gemeente voor de natuur en de mogelijkheid om te fietsen.
Op www.beleeftubbergen.nl is meer informatie te vinden over wat er zoal te zien en te doen is in onze gemeente!
Vastgestelde beleidsnota's
Kengetallen
Binnen het programma Cultuur en recreatie maken we gebruik van de volgende kengetallen:
- Aantal historische molens 7
Verbonden partijen
Binnen het programma Cultuur en recreatie dragen we als gemeente via de Regio Twente bij aan actief recreëren en genieten van natuur en landschap in onze drie Twentse recreatieparken: het Rutbeek (Enschede), het Hulsbeek (Oldenzaal) en het Lageveld (Wierden).
Actuele ontwikkelingen
Om te laten zien wat voor moois Tubbergen te bieden heeft, heeft Toeristisch Glinsterend Tubbergen afgelopen seizoen twee recreatiekranten uitgebracht. Daarnaast is de informatie op de zestien toeristische informatielocaties geactualiseerd.
Beleidsindicatoren
Het programma Cultuur en recreatie kent geen verplichte beleidsindicatoren.
Begroting 2019 - overzicht baten en lasten
Programma Cultuur en recreatie (bedragen x €1.000) |
Lasten |
Baten |
Saldo |
Cultuurpresentatie, cultuurproductie en cultuurparticipatie Kunstwerken in de openbare ruimte, kunstzinnige en culturele vorming, muziekonderwijs en herdenkingen en gedenkdagen. |
-178 |
7 |
-171 |
Musea |
-19 |
0 |
-19 |
Cultureel erfgoed O.a. stimulering en behoud van traditionele evenementen, watermolens, windmolens, Schaepmanmonument. |
-21 |
0 |
-21 |
Media Bibliotheekvoorziening en lokale omroep. |
-394 |
0 |
-394 |
(Openlucht) recreatie |
-95 |
0 |
-95 |
Begroot totaal saldo van baten en lasten (voor reserve mutaties) |
-707 |
7 |
-700 |
Mutaties in de reserves |
0 |
5 |
5 |
Begroot totaal resultaat (na reserve mutaties) |
-707 |
12 |
-695 |
Nieuw beleid
Via MijnDorp 2030 dagen we dorpen en heemkundeverenigingen uit om na te denken en mede vorm te geven aan een nieuwe vorm van behoud van cultureel en materieel erfgoed.
Wat gaan we in 2019 doen?
Wat gaan we ervoor doen/inspanning (bedragen x €1.000) | Wat is de eerste/volgende stap | jr 2019 | jr 2020 | jr 2021 | jr 2022 |
Relatie leggen tussen de dorpen en het belang van het behoud van cultureel erfgoed, zowel materieel als immaterieel. | Dorpen via Mijn Dorp en heemkundeverenigingen uitdagen na te denken en mede vormgeven aan een nieuwe vorm van behoud van cultureel en materieel erfgoed. | -10 | -10 | -10 | -10 |
Totaal | -10 | -10 | -10 | -10 |
Meerjarig financieel beeld: terugkijken
(bedragen x € 1.000) |
Jaarcijfers 2017 |
Begroting 2018 |
Begroting 2019 |
Programma Cultuur en recreatie |
-654 |
-603 |
-696 |
Toelichting
Door de nieuwe indeling van de programmabegroting en de andere wijze waarop wij de doorbelasting van Noaberkracht en overhead conform BBV hebben moeten doorvoeren is de vergelijkbaarheid met eerdere jaren niet mogelijk, zie ook hetgeen bij de algehele inleiding aangegeven.
Meerjarig financieel beeld: vooruitkijken
(bedragen x €1.000) |
Begroting 2019 |
Begroting 2020 |
Begroting 2021 |
Begroting 2022 |
Programma Cultuur en recreatie |
-696 |
-704 |
-711 |
-718 |